SSS

Sıkça sorulan sorular

d-h

Düğün Hikâyesi bir bakıma tam gün çekim diye de tabir edilmektedir.  Düğün günü sabah kuaförde başlayan ve akşama kadar (Genellikle ilk dansa ve Organizasyon içerisinde çekimler) her şeyi fotoğraflandırıyoruz. Bu süre içerisinde gelinin hazırlıkları ve damat ile gelinin buluşma anına kadar her ikisinin de fotoğrafları çekiliyor ve gün içerisinde belirlemiş olduğumuz mekânda dış çekim gerçekleştiriliyor. Tüm fotoğrafları dijital olarak orijinal boyutunda ve çözünürlüğünde DVD ile teslim alıyorsunuz.
Çekimlerde ben dâhil toplam 3 kişilik bir ekip ile çalışmalarımızı yapıyoruz ancak seçtiğiniz pakete veya yapılan çekim türüne göre ekip sayısı artmaktadır.
Ekipmanlarımız her ay bakımları yapılmakta şayet bir aksilik olsa bile yedek ekipmanımız mevcuttur.
Örnek albümlerimiz mevcuttur ancak bir panoramik ve bir kristal albüm örneği mevcut olup farklı renk ve farklı tasarımlara ilişkin bir katalog gösterilmektedir.
Birçok mekânda ücretsiz çekim yapmamıza izin verilmektedir. Ancak sitemizde bulunan mekânlarda, mekân adlarının yanında (*) işareti bulunan mekânlarda giriş ücreti talep edilmektedir. Bu ücret çiftler tarafından karşılanmaktadır.
Panoramik albümlerde standart 10 yaprak olup tahmini 33–35 adet fotoğraf tasarımı yapılarak oluşturulmaktadır. 
Maalesef bu tip çekimleri yapmıyoruz. Çünkü mekânın anlaşmalı olduğu fotoğrafçı olması ve dışarıdan fotoğrafçı kabul etmediklerini sizlerde biliyorsunuz. Ancak mekânın anlaşmalı bir fotoğrafçısı yok ise bunu sizden ayarlamanızı istiyorlar ise tam gün paketi içerisinde yapmamız mümkün.
Bu sorunun cevabı o gün içerisindeki çekim saatleri ile birlikte değişiklik göstermekte olup aynı gün içerisinde bizim ile çalışan yada işbirliği yaptığımız fotoğrafçı arkadaşlarımızdan yardım alarak sizlerinde çekimlerini gerçekleştirmekteyiz. 

Evet geldik en önemli sorumuza... Öncelikle çiftlerimize dış mekân çekimlerinde hassas olması gerektiğini bildirmekle düğün çekimlerinin bir hafta önce, bir gün önce veya düğünden sonra çekimlerin çok güzel bir şekilde ve düğün telaşı, kaygısı olmadan rahatlıkla çekimlerin yapılacağını söylemekteyiz.

Çiftlerimizdeki algı ‘’her şey düğün günü olsun ve bitsin’’ demekte ve o günün yorgunluğu stresi fotoğraflara da yansıttıklarını bilmemekle beraber birçok çift çekim aşamasında hafif gerginlikler yaşamaktadır.

Çünkü İstanbul trafiği denen illet yüzünden çekimlere geç gelinmekte ve yetişemeyiz diye en erken şekilde çekimleri yaptırmaktadır. Oysaki bu psikoloji sizin fotoğraflarınızda albümünüzde bariz bir şekilde yansıyacaktır.

Bizler yaptığımız çekimlerle şu kanıya vardık ki düğün öncesi veya düğünden sonra yapılan tüm çekimlerde çok rahat olunmakta güzel kareler çıkmakta ve hatta farklı mekânlarda da çekimlere gidilerek çeşitlilik sağlanmaktadır.

Yani yağmur yağması hava koşullarının buna engel olması durumunda istediğiniz farklı bir tarihte dış mekân çekimleri yapılmakta. Veya isteğinize göre stüdyo çekimleri de gerçekleştirilmektedir.